fota.pl » Firma » Aktualności » Znamy Mechanika Roku 2011

Firma

Znamy Mechanika Roku 2011

22.06.2011
Mamy zwycięzcę kolejnej, już dziewiątej edycji konkursu o tytuł najlepszego Mechanika Roku.

Został nim Krzysztof Sobiecki z warsztatu Auto Centrum Ziomek w Trzebinii. Konkurs zorganizowany został przez firmę Fota S.A. przy współpracy firm Castrol, Bosch, ATE, Febi, MANN-FILTER, KAGER, Philips, Ruville. Sponsorami nagród w konkursie byli również firmy Wimad, Techman i Magneti Marelli.

 

Patronat medialny nad konkursem objęła telewizja TVN Turbo.

Półfinał i finał konkursu rozegrany został w dniach od 16 do 18 czerwca 2011r., na terenie pięciogwiazdkowego hotelu Marine w Kołobrzegu. Zwycięzca konkursu wygrał nowy samochód Mitsubishi ASX, dwuosobową wycieczkę na Kubę, bilet na otwarcie Euro 2012 oraz otrzymał nagrody o łącznej wartości ponad 110 tysięcy złotych.

W tym roku walkę o tytuł Mechanika Roku podjęło ponad tysiąc siedemset uczestników. Najpierw trzeba było zarejestrować się do konkursu, a potem co miesiąc rozwiązywać testy i dokonywać zakupy produktów firm będących partnerami konkursu. Stu uczestników, którzy na swoich kontach uzbierali najwięcej punktów za testy i za zakupy, awansowało do półfinału konkursu. To z nimi spotkali się organizatorzy i partnerzy konkursu w Kołobrzegu.

Uczestnicy zaczęli zjeżdżać się do hotelu od czwartkowego ranka. Już na wejściu odczuć można było klimat tegorocznego kubańskiego motywu przewodniego, rodem z ulic Hawany i Buena Vista Social Club. Po zregenerowaniu sił na basenie w saunie czy centrum SPA, ruszyliśmy z programem. Rozpoczęliśmy od mini targów, w trakcie których można było porozmawiać z przedstawicielami sponsorów konkursu i zapoznać się z ich ofertą. Następnie, podczas spotkania organizacyjnego omówiona została agenda całego pobytu. Jeszcze tylko kilka słów otuchy od prowadzącego – Irka Bieleninika i już mogliśmy przystąpić do półfinałowej rozgrywki. 

Tegoroczny półfinałowy test składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Na ich rozwiązanie było 30 minut.  Dla wielu uczestników było to aż za dużo i niejeden z nich opuścił salę przed upłynięciem wyznaczonego czasu. Po teście przyszło czas na kolację oraz występy bębniarzy i grę w bingo.

Następnego dnia rano nastąpiło ogłoszenie wyników. Tym razem, wyłonienie pierwszej piątki było o wiele prostsze niż rok temu i odbyło się bez dogrywek. Kilkadziesiąt minut później pięciu najlepszych uczestników półfinałów wzięło udział w ostatecznej rozgrywce. Pod okiem ekspertów, finaliści rozwiązywali pięć zadań praktycznych. Dotyczyły one wymiany koła na czas, zlokalizowania i podania przyczyny usterki układu klimatyzacji, właściwego montażu paska rozrządu, dokonania pomiarów i ustalenia dopuszczalnych parametrów montażowych w tarczy hamulcowej oraz badania i pomiaru pompy wtryskowej VP44 na stanowisku testowym.


Na wykonanie każdego zadania uczestnicy mieli po 30 minut. Najlepszym mechanikiem okazał się Krzysztof Sobiecki z warsztatu Auto Centrum Ziomek w Trzebinii. Kolejne miejsca zajęli:

2. Mariusz Szewczyk, Moto Service Adam Worwa S.C., Nowy Targ
3. Tomasz Szopa, Stacja Obsługi Tomcar, Kamienna Góra
4. Paweł Smoliński, SP SERVICE, Szczecin
5. Michał Baryła, Serwis Samochodowy Baryła-Tartakowski sp. j., Szprotawa

Kiedy czołówka polskich mechaników rywalizowała o tytuł oraz o atrakcyjne nagrody, pozostali uczestnicy brali udział w warsztatach filmowych, tanecznych, bębniarskich i z produkcji cygar ręcznie zwijanych oraz spędzali czas na plaży, jeżdżąc skuterami wodnymi, motorówkami i próbując swych sił w skimboardingu.

Po udanej zabawie, przyszedł czas na odpoczynek. Trzeba było przecież zebrać siły przed wieczorną uroczystością. Zaczęliśmy od kolacji. Tuż po niej, rozpoczął się program artystyczny. Gości po raz kolejny powitał Irek Bieleninik. Chwilę później na scenie pojawili się tancerze z grupy Afro Carnaval, którzy wcześniej prowadzili warsztaty taneczne z salsy. Potem nadszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru – Patrycji Kazadi. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na scenę ponownie wszedł nasz prowadzący. Wraz z nim, pojawił się na niej również Prezes Zarządu Foty S.A. – Paweł Gizicki i założyciel firmy – Bogdan Fota, którzy wręczyć mieli nagrody. Na ten moment czekali wszyscy. Jeszcze chwila i już było wszystko wiadomo.

Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na dalszą część zabawy. Po raz kolejny przed naszymi gośćmi wystąpił zespół Afro Carnaval, który z łatwością porwał do tańca większość z uczestników. Przed północą rozpoczęła się Gala Filmowa, podczas której zobaczyliśmy nakręcone i zmontowane wcześniej materiały przedstawiające „Dzień z życia Mechanika” w ośmiu różnych odsłonach: musical, komedia, film akcji, thriller, film niemy, horror, melodramat, sensacja. Filmy nominowane były w czterech kategoriach: za najlepszą rolę męską, najlepszą rolę damską, najlepszy film i najlepszą charakteryzację. Komisja filmowa nie mogąc się zdecydować, przyznała dodatkową nagrodę – za najlepsze efekty specjalne. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. I znów przyszedł czas na świętowanie, które trwało aż do świtu.

Następnego dnia rano, wszyscy powoli zaczęli rozjeżdżać się do swoich domów. W dobrych nastrojach, bo przecież kolejna, jubileuszowa edycja konkursu już w przygotowaniu. Więcej informacji na jej temat pod koniec roku. Zapraszamy do regularnych odwiedzin na stronie internetowej i profilu konkursu na facebooku.

Galeria

Gala Filmowa

« powrót

Newsletter

Chesz być powiadamiany
o nowościach w naszym serwisie?
Zapisz się do newslettera!

Zapisz się
Zamknij
{redirect