fota.pl » Firma » Biuro prasowe » Informacje prasowe » Integra Katalog Fota – czyli jak łatwo znaleźć i zamówić części zamienne

Firma

Integra Katalog Fota – czyli jak łatwo znaleźć i zamówić części zamienne

W związku z wdrożeniem nowego systemu klasy ERP w oddziałach Foty S.A., odświeżone zostały również aplikacje katalogowe przeznaczone dla klientów. Katalog dostępny jest w dwóch wersjach – online (Integra WEB katalog Fota) obsługiwany przez przeglądarkę internetową oraz offline (Integra katalog Fota DVD), wydany na nośniku DVD.

Głównym celem nowego oprogramowania o nazwie Integra Katalog Fota, jest zapewnienie klientom maksymalnego wsparcia przy wyszukiwaniu i zamawianiu części zamiennych.

Integra katalog Fota

Integra Katalog Fota to system elektroniczny przeznaczony dla klientów firmy Fota S.A. - warsztatów i sklepów motoryzacyjnych. Służy, do wyszukiwania i obsługi zamówień części zamiennych. Do podstawowych zalet katalogu należą:

 1. Łatwy system wyszukiwania
  Wyszukiwanie części może odbywać się według różnych kryteriów:
  • Według pojazdu (rys. 1). Podczas wyszukiwania według pojazdu, określamy takie parametry jak producent pojazdu, model, opis modelu/typu oraz rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność i moc silnika. Im większa liczba kryteriów, tym dokładniejsza identyfikacja pojazdu, a tym samym trafniejszy dobór szukanej części.
  • Według numeru artykułu. Jeżeli znamy części można je wyszukiwać według numerów katalogowych, numerów użytkowych a także według numeru asortymentu innego producenta. Do każdej pozycji, przypisany jest zamiennik (rys. 2), który można zastosować w przypadku braku szukanego towaru. Można również wyszukiwać towary, gdy znana jest tylko część (fragment) numeru katalogowego (rys. 3).
  • Według silnika. Do dyspozycji są liczne filtry, takie jak: producent, kod silnika, typ, rok produkcji, rodzaj paliwa, oznaczenie handlowe silnika, pojemność i moc silnika, które pozwalają na dokładne określenie parametrów. (rys.4)
  • Według funkcji „szukanie złożone” (rys. 5). Części wyszukiwać można bezpośrednio z poziomu cennika. W każdej chwili można przełączyć się między katalogiem i cennikiem, w którym dostępny jest filtr do wyszukiwania złożonego. Funkcja ta pozwala na jednoczesne wyszukiwanie danych w kilku kolumnach cennika, używając tylko fragmentów nazw lub numerów katalogowych, które dodatkowo mogą być wprowadzone w dowolnej kolejności. Kolumny do filtrowania użytkownik może sam konfigurować.
 2. Łatwy dostęp do danych.

  Katalog zawiera liczne informacje dodatkowe takie jak opisy techniczne, numery oryginalne OE, zastosowanie w pojazdach, zdjęcia, informacje o częściach wchodzących w skład zestawu i instrukcji montażowych. Instrukcje montażowe (rys. 6) można wydrukować, a wyświetlenie kilku zdjęć jednego artykułu i porównanie ich (rys.7), ułatwia poprawny dobór części. Dane techniczne zsynchronizowane z danymi katalogowymi TecDoc dostarczanymi przez producentów części, ułatwiają dopasowanie części oraz odpowiedni dobór zamiennika. To z kolei ułatwia sprostanie finansowym możliwościom klienta. 

 3. Łatwa obsługa zamówień.

  Funkcja szybkiego tworzenia zamówień pozwala łatwo przygotować i wysłać zamówienie. Wystarczy zaznaczyć pozycję i określić ilość. Przed wysłaniem zamówienia, program umożliwia sprawdzenie dostępności zamawianych towarów i pokazuje aktualne stany towarów. Towary ze stanem zerowym mogą zostać automatycznie zastąpione zamiennikami, które są dostępne w magazynie. Zamówienia składane są online, a więc zawierają aktualne informacje o stanach w magazynie, czasie dostawy i cenie. Po wysłaniu zamówienia, można na bieżąco sprawdzać stan jego realizacji. Jeżeli zamówienie nie zostanie zrealizowane w całości, można później na podstawie niezrealizowanych pozycji domówić brakujące części. Katalog zapewnia również łatwy dostęp do aktualnych promocji Foty S.A. a funkcje dotyczące rozliczeń, zapewniają informacje o aktualnych płatnościach. Dokumenty zakupu części, mogą być automatycznie pobierane przez klientów Foty do używanych przez nich programów. Skraca to znacznie czas przyjmowania towaru do magazynu.

 4. Integracja katalogu z programem obsługi firmy.

  Integra Katalog Fota został zintegrowany z systemem Integra 7 przeznaczonym do obsługi sklepów i serwisów samochodowych, w celu zapewnienia wymiany danych pomiędzy w/w programami. Gdy dany towar nie jest dostępny w sklepie lub serwisie, program automatycznie wyszukuje tą pozycję w cenniku Foty. Katalog ma szeroki zakres konfiguracji, co pozwala na dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb klienta. Konfiguracja skrótów klawiaturowych wielu funkcji programu zapewnia wygodną obsługę i nie wymaga zmiany przyzwyczajeń klientów korzystających z innych katalogów.

 5. Niewielkie wymagania sprzętowe.

  Pomimo wielu funkcji programu i zaawansowanego interfejsu, optymalizacja programu umożliwiła zdecydowane obniżenie wymagań stawianych komputerom, na których pracuje program Integra Katalog Fota. Minimalne parametry dla obu wersji katalogu poniżej.

Integra Web Katalog Fota Integra katalog Fota DVD
 • System operacyjny: MS WINDOWS z Internet Explorer lub Mozilla Firefox
 • Rozdzielczość monitora: 1024 x768 lub wyższa
 • Pamięć RAM: wg wymagań przeglądarki internetowej
 • Stały dostęp do Internetu
 • System operacyjny: MS WINDOWS 98SE/2000/2003/XP
 • Rozdzielczość monitora: 1024 x768
 • Procesor: 500 MHz.
 • Pamięć RAM: 128MB Win98 / pozostałe systemy 256 MB RAM.
 • Miejsce na dysku ok. 250 MB (oferta z cennikiem dostawcy i systemem zamówieniowym online)

Przewaga katalogu Integra Web Katalog Fota nad wersją DVD

Integra Web Katalog Fota nie wymaga instalacji i jest dostępny z poziomu przeglądarki www pod adresem http://fota.integra.com.pl Pomim.o, że rozwiązanie jest portalem internetowym, to wygląd i obsługa katalogu zbliżona jest funkcjonalnością i szybkością do pracy katalogu na DVD. Klienci korzystający z programu w wersji online nie muszą codziennie pobierać aktualizacji z cenami i stanami w magazynie a oprogramowanie nie wymaga kwartalnej aktualizacji (ta jest realizowana jednorazowo na serwerze Foty). Program nie zajmuje miejsca na dysku komputera (w wersji DVD jest to zazwyczaj kilka, lub ze zdjęciami, nawet kilkanaście gigabajtów).  Katalog online jest rozwiązaniem zapewniającym większe bezpieczeństwo danych.


Zespół Trade Marketingu
i Marketingu Korporacyjnego Fota S.A.
kontakt: mmadejska@fota.pl

Pliki do pobrania

« powrót

Newsletter

Chesz być powiadamiany
o nowościach w naszym serwisie?
Zapisz się do newslettera!

Zapisz się
Zamknij