fota.pl » Relacje inwestorskie » Spółka » Rada nadzorcza

Relacje inwestorskie

Rada nadzorcza

Kadencja 2015-2019

 • Waldemar Dunajewski - Przewodniczący Rady Nadzorczej
 • Jakub Kaczyński - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
 • Michael Kowalik - Członek Rady Nadzorczej
 • Tomasz Żurański - Członek Rady Nadzorczej
 • Arkadiusz Bakierzyński - Członek Rady Nadzorczej

   
 • Waldemar Dunajewski jest menagerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami w Polsce. Dotychczas pełnił następujące funkcje: Prezesa Zarządu Elektrociepłowni Wybrzeże S.A., Dyrektora Naczelnego Elektrociepłowni Gdańsk P.P., pełnił również inne kierownicze funkcje w Zakładzie Energetycznym Elbląg i Elektrociepłowni Elbląg (zakład w ramach Północnego Okręgu Energetycznego). Waldemar Dunajewski był również Przewodniczącym Rady Nadzorczej Toruńskiej Energetyki Cergia S.A., Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Elektrowni Rybnik S.A., Przewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładu Urządzeń Okrętowych SEZAMOR S.A. oraz Przewodniczącym FOTA S.A. w upadłości likwidacyjnej. Waldemar Dunajewski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz ukończył liczne studia podyplomowe i kursy. Waldemar Dunajewski pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej FOTA S.A. w upadłości likwidacyjnej poprzedniej kadencji.
   
 • Jakub Kaczyński - radca prawny, specjalizujący się w sprawach z zakresu prawa i postępowania cywilnego, prawa i postępowania administracyjnego, prawa spółek handlowych, prawa gospodarczego ze szczególnym uwzględnieniem prawa turystycznego, prawa pracy. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Jakub Kaczyński pełnił funkcję Sekretarza Rady Nadzorczej FOTA S.A. w upadłości likwidacyjnej poprzedniej kadencji.
 • Tomasz Żurański ukończył studia wyższe na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Gdańskiej, na Wydziale Zarządzania Politechniki Gdańskiej i na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pan Tomasz Żurański posiada również tytuł Executive Master of Business Administration (University of Illinois i Uniwersytet Warszawski).Pan Tomasz Żurański rozpoczął swoją karierę zawodową w 1996 r. podejmując pracę asystenta, a następnie konsultanta w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. W latach 1997 - 1998 pełnił funkcję dyrektora marketingu i sprzedaży w RB Polish - American Company Ltd (później RB Rudzki Building Sp. z o.o.). W roku 1998 rozpoczął pracę jako kierownik działu kontrolingu w spółce VECTRA S.A. a następnie pełnił funkcję dyrektora departamentu finansowego grupy VECTRA do roku 2004. W latach 2002 - 2005 był prezesem zarządu Telewizji Kablowej VECTRA S.A. (spółka została połączona z VECTRA S.A. w roku 2005). Od lipca 2004 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu, natomiast od maja 2008 roku zasiada w radzie nadzorczej SPRAY S.A. z siedzibą w Warszawie. Tomasz Żurański pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej FOTA S.A. w upadłości likwidacyjnej poprzedniej kadencji.
   
 • Michael Kowalik jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami w Polsce, Austrii i w Niemczech z doświadczeniami w "turn around". Obecnie jest Prezesem Zarządu EGZERGIA East West Research Sp. z o. o. Wcześniej pełnił funkcje: Prezesa Zarządu w ENERGETYKA Wisłosan Sp. z o. o., Członka Zarządu KOGENERACJA SA oddelegowany przez Enegie Baden Würtenberg AG, w Karlsruhe, Prezesa Zarządu HEW ENERGETYKA Sp. z o. o. w Gdańsku oddelegowany przez HEW AG w Hamburgu, Dyrektora Zarządzającego z zadaniem sanacji firmy w Rheinhuette GmbH w Wiesbaden w grupie FRIATEC AG, Dyrektora technicznego w filii Dresser Industries z Grupy Haliburton w Hamburgu oraz zarządzał firmami w Austrii. Ponadto był członkiem Rad Nadzorczych w Polskim Funduszu Kapitałowym S.A., EC Zielona Góra S.A. i ESV S.A. Michael Kowalik studiował i pracował na Politechnice Gdańskiej oraz Uniwersytecie Keplera w Linzu. Michael Kowalik pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej FOTA S.A. w  upadłości likwidacyjnej poprzedniej kadencji.
 • Arkadiusz Bakierzyński - manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami w Polsce. Dotychczas pełnił następujące funkcje: Prezesa Zarządu AEGiR 1-4 Sp. z o.o., Prezesa Zarządu AEGiR 5 Sp. z o.o., wykładowcy w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, konsultanta w DS. CONSULTING sp. z o.o. i w Growth Capital Group International Ltd. Obecnie jest Dyrektorem Biura Finansów i Organizacji ENERGA Invest S.A. pełniąc jednocześnie funkcję prokurenta tej Spółki. Arkadiusz Bakierzyński jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Był doktorantem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Jest absolwentem licznych studiów podyplomowych m. in. Studiów Menadżerskich Executive International MBA oraz szkoleń i kursów menadżerskich i z zakresu rachunkowości. Arkadiusz Bakierzyński pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej FOTA S.A. w upadłości likwidacyjnej poprzedniej kadencji.

Niezależni członkowie Rady Nadzorczej FOTA S.A. w upadłości likwidacyjnej:

 • Tomasz Żurański
 • Arkadiusz Bakierzyński

Newsletter

Chesz być powiadamiany
o nowościach w naszym serwisie?
Zapisz się do newslettera!

Zapisz się
Zamknij